En iyi dedektör

En iyi dedektör

En iyi dedektör, hangisi? Sorusuna cevap aramaya çalışalım. Dedektör üretici ya da satıcı firmalar kendi ürünlerini daha da ön plana çıkarabilmek için ellerinden geleni yaparlar. Metal dedektörleri çeşitli çalışma prensiplerinde üretilmişlerdir. Bunlar yüzeysel aramalar için VLF, orta derinlikler için IB, derin aramalar için pulse induction. İhtiyaç duyulan yer için bu dedektör çeşitlerinden birisi tercih edilir. Metal dedektörleri çok derin aramalar ve define avcıları için çok uygun değildir. Profesyonel define avcıları GPR radar dedektör ve manyetometre detektörlerden yararlanırlar.

en iyi dedektör

en iyi dedektör

Define aramak için, en uygun yöntem GPR radar detektördür. Bu cihazlar kullanım frekansına göre çok derin yer altı görüntülemesi yapabilir. Fiyatları çok yüksektir. Fiyat olarak yüksek oluşundan dolayı çok yaygın değildir. Manyetometre dedektör fiyat olarak çok daha uygundur. Fakat GPR radar performansını gösteremez. Manyetometre dedektör yukarıda sözü geçen metal dedektörü çeşitlerine kıyasla çok üstündür.

En iyi metal dedektörü, fiyat olarak en uygun ve ihtiyacımıza cevap verebilen sistemdir. Dedektörler konusunda, dedektör gibi tanıtımı yapılan çeşitli metal çubuklar vardır. Bu çubuklar hiçbir bilimselliği olmayan, tamamen ticari hile olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Bazı satıcılar çubuklar içerisine çeşitli ağır metaller karıştırmışlardır. İnsan sağlığına son derece zararlıdır. Hatta kesin olmamakla beraber aldığımız duyumlara göre eski röntgen cihazlarının içi açılarak nükleer materyal çıkarılıp metallere sürülmekteymiş. Son derece sakıncalı durumlar ortaya çıkabilir. Lütfen bunlara itibar etmeyiniz.

Define avcıları için en iyi metal dedektörü, pulse dedektör ( pi ) sistemidir. Yüzeysel metal algılama ( 0-3 metre ) yaparlar. Büyük nesneleri büyük başlıklar ile toprak altında daha derinlerden algılayabilmektedirler. Pulse dedektör sistemlerinde şunlara dikkat etmek gerekir. Dedektör, altın metaline duyarlı olmalıdır. Metal ayrımı yapabilmelidir. Altın dedektörü modelleri mevcuttur. Power pulse dedektör markası tavsiyemizdir.

Bir Cevap Yazın