Define dedektörü

Define dedektörü

Define dedektörü, define arayanların kullandığı dedektör çeşididir. Define dedektörü, özellik olarak genelde pulse induction detector modellerinden oluşur. Pulse induction detector, yüzeysel metal dedektörleri içerisinde en derin toprak altı araştırması yapabilen dedektör sistemidir. Pulse dedektörlerin, diğer dedektör modellerine göre toprak altındaki metal nesneleri daha derinden tespit edebilmesinin nedeni, düşük frekanslı ve yüksek güçlü elektromanyetik şok dalgaları ile çalışıyor olmasıdır. Pulse dedektör modellerinde değerli veya değersiz metal ayrımı yapmak mümkündür.

Define dedektörü olarak, piyasaya sunulan çok çeşitli malzemeler vardır. Bunların birçoğu, akıl ve mantık dışında ne olduğu belli olmayan metal çubuklardır. Bazıları da elde tutulup, yerçekimi ağırlık dengesi ile dönen değişik anten tipi verilen, cihaz diye tanıtılan, fakat tamamen kandırmaca olan kutulardır. Define işine gönül vermiş insanları buradan açıkça uyarıyoruz, bunlara itibar etmeyiniz.

Define dedektörü olarak profesyonel ekipler GPR radar dedektör, ya da manyetometre dedektör kullanırlar. Bu dedektör tipleri her türlü nesneye duyarlıdır ve çok derinlerden nesnel tespit yapabilmektedirler. GPR radarlar, radar verici yayın frekanslarına göre değişik toprak altı görüntüleme işlerinde kullanılırlar. Düşük frekanslı GPR radar dedektörler 70-80 metre derinliklere kadar görüntüleme yapabilmektedirler. GPR radar sistemleri pahalı olduğu için çok yaygın değildir. Manyetometre dedektör ise fiyat olarak daha uygundur ve daha yaygın kullanıma sahiptir.

Define dedektörü almayı düşünüyorsanız ve bütçeniz yüzeysel metal dedektörlere yetiyorsa, pulse induction detector sistemlerini seçmenizi öneriyoruz. Pulse dedektörler diğer dedektörlere kıyasla daha zor kullanıma sahiptirler, ancak bir sonuca ulaşabileceğiniz tek sistem niteliğindedirler. Pulse dedektör kullanımı hakkında satıcının, insan sağlığına etkisi konusunda sizi bilgilendirmesi gerekir. Yüksek güçlü elektromanyetik şok dalgaları sinir sistemini etkileyebilmektedir. Kullanım konusunda alınması gereken önlemler vardır.

define dedektörü