Dedektör Tavsiyesi

Dedektör tavsiyesi

Hangi dedektör tercih edilmelidir? Dedektör araştırması yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Bu konular hakkında bilgiler vermek isteriz. Dedektör araştırması yapan kişi, her şeyden önce kullanacağı yer hakkında ilgi sahibi olmalıdır. Örneğin duvar altı kablo tespiti yapacaksa, VLF dedektör tercih edilmelidir. VLF dedektörler, küçük, hafif ve kullanım kolaylığı olan cihazlardır. Eğer dedektör ile kumsalda kaybolan ziynet eşyaları aranacaksa IB dedektör tercih edilmelidir. IB dedektör modellerinin, çok iyi metal ayırt etme özellikleri vardır.

dedektör tavsiyesi

dedektör tavsiyesi

Define aramak için dedektör almak isteyen arkadaşlara, GPR radar, ya da Manyetometre dedektör öneriyoruz. Bu tip dedektörler her türlü nesnel duyarlılığı olan gelişmiş teknolojik cihazlardır. GPR radar cihazları yer altı görüntüleme işlemlerinde profesyonel ekiplerin tercih ettiği en önemli araçtır. GPR radar maliyet olarak çok yüksek olduğundan, Daha amatör araştırmalarda, manyetometre dedektör kullanmalarını tavsiye ederiz.

Piyasada dedektör diye, uyduruk metal çubukların pazarlamasını yapan vatandaşlara inanmayın. El hünerleri ile çubuklara yön verip video çekip, bak işte buldu şeklinde aldatmaktadırlar.

Pulse induction dedektör sistemleri, VLF ve IB dedektör sistemlerine kıyasla daha derinden metal algılaması yapar. Fakat bu dedektörlerin hepsi 0-3 metre aralığına kadar etkilidirler. Bundan dolayı yüzeysel algılayıcı olarak nitelendirilirler. Dedektör tavsiyesi konusunda bilgi vermeye çalıştık

Bir Cevap Yazın